تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۶ آذر ۱۴۰۲ / ۱۱:۴۶
سرویس : اخبار داخلی شرکت
کد خبر : ۳۵۸۱
گزارشگر : ۱۲۶۹۷
سرویس اخبار داخلی شرکت

مردم با ابزارهای جدید بازار سرمایه مدیر پروژه‌های نیمه تمام دولتی می‌شوند

حسین خزلی مدیر عامل کارگزاری بانک آینده : ضمن تاکید بر توسعه ابزارهای جدید بازار سرمایه در حوزه مولدسازی،گفت: ابزارهای جدید مالی با تجمیع و هدایت سرمایه عموم جامعه می‌تواند مدیریت املاک مازاد و پروژه‌های نیمه تمام دولتی را به مردم بسپارد.

مردم با ابزارهای جدید بازار سرمایه مدیر پروژه‌های نیمه تمام دولتی می‌شوند
حسین خزلی مدیر عامل کارگزاری بانک آینده :
 ضمن تاکید بر توسعه ابزارهای جدید بازار سرمایه در حوزه مولدسازی،گفت: ابزارهای جدید مالی با تجمیع و هدایت سرمایه عموم جامعه می‌تواند مدیریت املاک مازاد و پروژه‌های نیمه تمام دولتی را به مردم بسپارد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین خزلی به روش‌های افزایش بهره‌ وری در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: میان دولت و مردم واسطه‌های مالی وجود دارند که می‌توانند از طریق بازار سرمایه پول‌های خرد را تجمیع کرده و با سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه های نیمه تمام دولتی، مردم را نه‌ تنها به عنوان مالک بلکه در قالب مدیر شرکت‌ها و پروژه‌های دولتی سهامدار کنند.

مردم سهامدار باید مدیر هم بشوند

وی با بیان این‌که تنها مردمی‌کردن اقتصاد می تواند امنیت سرمایه‌گذاری را تامین کند، اظهار کرد: در برخی موارد شاهد هستیم که مردم سهامدار می‌شوند اما مالکیت آنها موجب تفویض اختیار برای مدیریت مردمی در شرکت یا صندوق سهامی عام نشده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند، در حالی که در اقتصاد مردمی باید از پذیره نویسی تا برگزاری مجمع و حتی مصوبات آن انتظار داشت که سهامداران خرد نقش مدیریتی موثر داشته باشند.

ایشان به صندوق‌های عمرانی بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: صندوق‌های زمین و ساختمان و صندوق‌های املاک و مستغلات ظرفیت مناسبی برای مولدسازی دارایی‌های مازاد دولت هستند که این بسترها با سرمایه‌گذاری مردم به ارزش افزایی املاک بلا استفاده سازمان‌ها و موسسات دولتی کمک می‌کنند.

شرکت‌ها و صندوق‌های پروژه ابتکار مولدسازی بازار سرمایهخزلی تشکیل شرکت‌ها و صندوق‌های پروژه محور را ظرفیت با اهمیتی دانست و خاطرنشان کرد: از اوایل امسال شرکت‌های سهامی عام و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه، کار خود را در بازار سرمایه آغاز کردند، به نحوی که مردم می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این ابزارهای جدید نقش موثری در به ثمر رسیدن پروژه‌های نیمه‌تمام داشته باشند.

وی بر لزوم بهره‌مندی از شیوه‌های نوین سرمایه‌گذاری تاکید کرد و ادامه داد: در چهارچوب‌های سنتی بازار سرمایه جایی برای فروش کالا ترتیب داده نشده بود، تا اینکه در تابلوی فرعی بورس کالا امکان حراج دارایی‌ها میسر شد و این مسیر توسعه تا جایی پیش رفت که مالکیت معنوی ایده‌ها نیز در تابلوی معاملات قرار می‌گیرد.

مولدسازی صنعت‌ها با ظرفیت‌های بومیخزلی به نمونه‌های موفق مولدسازی در بازار سرمایه نیز اشاره کرد و گفت: بیش از سه دهه مردم زنجان و شاهرود سهامدار معادن و پروژه‌های شهر خود هستند و این تجربه شیرین سرمایه‌گذاری در صنعت‌های بومی نه تنها اعتماد مردم آنجا را به بازار سرمایه جلب کرده است، بلکه بهره‌وری کارخانجات مورد نظر را افزایش می‌دهد.

وی درباره مجمع‌های استانی سهام عدالت هم پیشنهاداتی داد و تشریح کرد: بسیاری از صنعت‌ها با توانمندسازی مردم بومی آن منطقه از طریق دادن امتیازات خاص مانند سهام مالکیتی و مدیریتی به آن‌ها مولد می‌شود، در این مسیر بسیاری از نمادهای سهام عدالتی که به خاطر عدم برگزاری مجامع استانی متوقف شده‌اند، با استفاده از ظرفیت‌های بومی بازگشایی می‌شوند.
تعداد بازدید : ۶۳
(دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲) ۱۱:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید