تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
کارگزاری بانک آینده|وبلاگ|مشاهده پست وبلاگ

صندوق سرمایه گذاری با سود ثابت

صندوق سرمایه گذاری با سود ثابت

اگر قصد دارید در بازار بورس سرمایه گذاری کنید، به دست آوردن اطلاعات دقیق اولین قدم برای شما خواهد بود. موفقیت در این بازار، مسیر های مختلفی دارد. از جمله سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری. این روش ساده ترین روشی است که می تواند برای کسب سود در چنین بازارهای مالی ای، انتخاب شود. البته معمولا افرادی که در مورد بازارهای مالی اطلاعات کافی دارند، ترجیح می دهند ود به صورت مستقیم وارد بازار شوند.
اما برخی دیگر از افرادی که نسبت به بازار بورس و بازارهای مالی اطلاعاتی ندارند، به سراغ روش های دیگر برای سرمایه گذاری می روند. که یکی از این راه ها سپرده سرمایه به صندوق سرمایه گذاری می باشد. این صندوق ها در واقع مجموعه ای سهام های اشخاص و شرکت های مختلف است، که در کنار هم قرار گرفته و فرصتی برای سرمایه گذاری واسطه ای  به وجود می آورند.
سرمایه گذاری های مستقیم در بورس اصولا نیازی به سپرده گذاری در صندوق ها ندارند. زیرا سهامداران خود به صورت مستقیم وارد بازار معاملات شده، و اقدام به خرید و فروش سهام می نمایند. اما افرادی که علاقه مند هستند با کمترین ریسک بیشترین سود را از بازار بورس کسب کنند، به سراغ صندوق سرمایه گذاری می روند.

 


هدف صندوق های سرمایه گذاری چیست؟

بزرگترین هدف این دسته از صندوق های سپرده گذاری مالی، کسب سود برای سهامداران با حداقل ریسک است. می دانیم که بازار بورس یکی از بازارهای پر تلاطم و پر ریسک است. اشخاصی که نسبت به این بازار اطلاعات دقیقی ندارند، ترجیح می دهند یک روش مطمئن برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنند. که از جمله ساده ترین این روش ها، سپردن سهام ها به صندوق سرمایه گذاری است.
تمامی صندوق هایی که در این بازار به فعالیت میپردازند، زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. این صندوق ها واسطه های مالی می باشند، که با در دست گرفتن سهام سرمایه گذاران، از آن برای کسب سود استفاده می نمایند. به این طریق نیز در زمان های مشخصی سود به دست آمده را میان سرمایه گذاران صندوق تقسیم می کنند.
صندوق سرمایه گذاری در واقع نوعی سرمایه گذاری واسطه ای  با کمترین ریسک است. البته باید بیان نماییم که تمامی کارشناسانی که در این صندوق ها برای انجام معامله وجود دارند، سالهای بسیار زیادی در بازار بورس فعالیت نموده اند. پس حرفه ای هستند و تلاش می کنند بیشترین سود را از بهترین موقعیت ها به دست آورند.