آموزش بورس پیشرفته

آموزش بورس پیشرفته

بازار بورس یکی از بازارهای سرمایه پر ریسک و در عین حال سودآور محسوب می شود. سرمایه گذاری در بورس در صورت اشراف کامل بر مباحث بورس و داشتن دانش مالی لازم می تواند درآمد خوبی داشته باشد. نکته مهم دیگر برای موفقیت در بورس حرکت آهسته و بدون شتاب زدگی در کنار استراتژی سرمایه گذاری و داشتن هدف است. افرادی که استراتژی مشخصی از سرمایه گذاری در بورس دارند، خود را از هیجانات بازار به دور نگه داشته و زمینه را برای کسب درآمد بیشتر مهیا می کنند. آموزش بورس پیشرفته با کمک انواع تحلیل ها و تکنیک های مختلف به پیش بینی آینده بازار بورس، قیمت سهام نمادهای مختلف و اتفاقات احتمالی می پردازد. سرمایه گذاران موفق با فراگیری اصطلاحات رایج در بورس و انواع روش های تجزیه و تحلیل به خرید و فروش سهام خواهند پرداخت.

دوره های آموزش بورس پیشرفته

برای موفقیت در بورس نیاز به ابزارهای مختلفی است. مهمترین ابزار، دانش بورسی و اطلاعات بازار بورس است. یکی از روش های متداول کسب آگاهی و دانش بورسی شرکت در دوره های آموزش بورس است. این دوره ها از سطوح مقدماتی تا پیشرفته به آموزش اصول و فنون بورس پرداخته و سرمایه گذاران را با انواع تکنیک ها و تحلیل های بورس آشنا می سازد. تکنیک های تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، نوسان گیری، تابلو خوانی، انواع اصطلاحات مالی، توانایی بررسی ترازنامه و صورت های مالی شرکت ها، انواع نمودارهای تحلیل قیمت، روان شناسی بازار، زمان مناسب ورود و خروج به بازار بورس، تعیین حدود سود و زیان و بسیاری از موارد دیگر را می توان در دوره های آموزش بورس پیشرفته فرا گرفت. نکته قابل توجه این است که امکان شرکت در دوره های آموزش بورس پیشرفته به صورت آنلاین وجود دارد لذا می توان در هر زمان و مکانی در این دوره ها شرکت نمود.

 

مفهوم حد ضرر و زیان و نحوه تعیین آن

حد ضرر و زیان یکی از اصول مهم در بازارهای مالی و بورس است. مفهوم حد ضرر و زیان و نحوه تعیین آن یکی از مباحث مهم در آموزش بورس پیشرفته است. معامله گران حرفه ای با داشتن استراتژی مشخص و هدفمند در خرید و فروش سهام نسبت به حفظ سرمایه و کسب سود خود اقدام می کنند. معامله گر موفق می داند که چه موقع سهمی را خریداری کند و چه زمانی آن را به فروش برساند. اینکه بدانیم سهمی که خریداری می کنیم را در چه قیمتی به فروش برسانیم تا از ضرر بیشتر جلوگیری کنیم، حائز اهمیت زیادی است. تعیین حد ضرر و زیان به سرمایه گذار کمک می کند در صورت نزولی بودن قیمت سهام، آن را در قیمت مشخصی فروخته و از زیان بیشتر جلوگیری نماید. بدیهی است که عدم توجه به حد ضرر به معنی زیان مالی سنگین و از دست رفتن سود و گاهی اوقات اصل سرمایه خواهد بود. به طور کلی چند نوع حد ضرر داریم، حد زیان ثابت، حد زیان مکانیکال و حد زیان تکنیکال. حد زیان ثابت به تعیین عددی ثابت به عنوان حد ضرر می پردازد. این عدد ممکن است عددی ثابت و یا درصدی از قیمت سهام باشد. حد زیان تکنیکال با ترسیم نمودار و تحلیل آن به تعیین حد ضرر می رسد و در نهایت حد ضرر مکانیکال از اندیکاتورهای مختلفی مانند میانگین متحرک و یا پارابولیک به تعیین حد زیان خواهد پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در دوره های تخصصی آموزش بورس شرکت نمائید.