تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
آموزش اندیکاتور های تحلیل تکنیکال بورس

در تحلیل تکنیکال و اصولا هر تحلیل مالی دیگر، همواره تعیین اعتبار آن تحلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. ابزاری که در تحلیل تکنیکال به یاری ما می‌آیند اندیکاتورها و اوسیلاتورها هستند. اندیکاتورها در واقع ابزارهای تکنیکی هستند که با استفاده از محاسبات ریاضی بر روی قیمت‌های گذشته اطلاعات مفیدی را در جهت بهبود معاملات در اختیار ما قرار می‌دهند.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: تحلیل تکنیکال، اندیکاتورهای بورس، اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال بورس، آموزش تحلیل تکنیکال، ابزار تحلیل تکنیکال، اوسیلاتور
برترین سبدگردان های سال ۹۹

برای انتخاب بهترین سبدگردان‌های سال 99 چه معیارهایی را باید در نظر بگیریم؟ در همه جای دنیا معمولا عده‌ای به بازار سرمایه به عنوان شغل اصلی و عده‌ای هم به عنوان شغل فرعی نگاه می‌کنند. این عده معمولا آموزش‌ها و روش‌های تحلیل بازار را به خوبی فرا می‌گیرند و کار مدیریت سبد سهام خود را بر عهده میگیرند. اما افراد بسیار زیاد دیگر هم وجود دارند که امکان فراگیری دوره‌های آموزشی تحلیل بازار سرمایه را ندارند یا این‌که وقت مدیریت سبد سهام خود را ندارند؛ اما علاقه‌مند به کار و سرمایه گذاری در بازار سهام می‌باشند. این عده معمولا یک سبدگردان مناسب برای سرمایه خود پیدا می‌کنند.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: بهترین سبدگردان، سبدگردان برتر، اطلاعات سبدگردان ها، سبدگردان بورس، خدمات سبدگردانی، سبد گردان، انتخاب سبدگردان مناسب
چالش ‌های سبد گردانی از منظر قانونی

تا به حال به اینکه ممکن است فرد یا شرکت مورد اعتمادی باشد که بتواند از خودتان بهتر کار سبدگردانی  سهام را انجام بدهد فکر کرده‌اید؟ البته که این کار، یعنی امر سبدگردانی در ایران، چالش‌های خاص خود را دارد که در ادامه این مقاله، قصد داریم به تشریح این موارد بپردازیم.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: سبدگردانی، سرمایه گذاری دربورس، مشکلات سبدگردانی، ریسک های سبدگردانی، سبدگردانی قانونی، آشنایی با سبدگردانی، سبدگردانی قانونی، قوانین سبدگردانی
تحلیل بنیادی صورت مالی شرکت‌های بورسی

تحلیل بنیادی صورت مالی شرکت‌های بورسی و اطلاعات مربوط به این موضوع را قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. از تحلیل بنیادی صورت مالی شرکت‌های بورسی چه می‌دانید؟ به نظر شما این تحلیل‌ها چه ویژگی و کارایی برای افزایش میزان درآمد و سرمایه یک سرمایه گذار در بازار بورس دارند؟ این‌ها مواردی است که ممکن است بعد از حضور کوتاهی در بازار سرمایه گذاری ایران به گوش شما برسد. با دانستن این موارد و استفاده درست از این تحلیل‌ها می‌توانید به میزان بسیار زیادی سرمایه و دانش به منظور افزایش درآمد در این بازار دست پیدا کنید. 

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: تحلیل بنیادی، صورت های مالی، تحلیل بنیادی صورت های مالی در بورس، آشنایی با تحلیل بنیادی بورس، بهره روی در بورس، سود در بورس
منظور از حد ضرر یا stop loss چیست؟
بطور کلی می توان گفت حد ضرر یا استاپ لاس Stop loss یعنی بازه ای از قیمت که شما انتخاب می کنید تا معاملات ضرر ده بسته شوند تا از ضرر بیشتر جلوگیری کنید. البته گاهی اوقات دستور استاپ لاس می تواند در سود نیز عمل کند یا حتی در نقطه صفر به صفر.
نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: منظور از حد ضرر یا stop loss چیست؟، حد ضرر، stop loss در بورس، آشنایی با حد ضرر، حد ضرر چیست، حد ضرر در بورس
مزایای سرمایه گذاری در بورس

تقریباً همه‌ی مردم به دنبال پیشرفت مالی در طول زندگی خود هستند. پیشرفت نه با کار کردن زیاد که بلکه با سرمایه گذاری درست در بازارهای مالی به وقوع می‌پیوندد. بازارهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارند و بدون تردید انتخاب یک بازار مناسب برای سرمایه گذاری، اولین گام پیشرفت برای یک سرمایه گذار است. اینکه هر فرد کدام بازار را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کند به ریسک پذیری، میزان سرمایه و دانش و مهارت او بستگی دارد. در میان بازارهای موازی موجود برای سرمایه گذاری مانند طلا، ارز، زمین و بورس، بی شک بورس یک انتخاب جذاب و قابل توجه برای سرمایه گذاری است. به دلیل ریسک بالا و نوسانات بدون حد و مرزی که بازار طلا و ارز دارد، بسیاری از سرمایه گذاران این بازارها را بستر مناسبی برای سرمایه گذاری نمی‌دانند. بازار مسکن نیز به دلیل مشکلاتی که در زمینه‌ی نقد شوندگی و دیر بازده بودن دارد، در گزینه‌های اول مزایای سرمایه گذاری در بورس قرار نمی‌گیرد. در این مقاله قصد داریم مزایایی که بازار بورس برای سرمایه گذاری دارد را معرفی و مورد بحث و بررسی قرار دهیم. 

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: مزایای سرمایه گذاری در بورس، سرمایه گذاری در بورس، آموزش سرمایه گذاری در بورس، شروع بورس، راهنمای بورس، آموزش گام به گام بورس
حاشیه سود و ضرر در تحلیل بنیادی بورس چیست؟

حاشیه سود و ضرر در تحلیل بنیادی بورس چیست؟ کارایی مرتبط با مشخص کردن این حد‌ها در چیست؟ این‌ها اطلاعاتی است که پس از ورود به بورس باید به آن توجه داشته باشید. در چند سال گذشته بازار بورس به یک گزینه بسیار مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. این بازار از مدت زمانی که بعد از بازار ارز و طلا به سومین بازار پرطرفدار ایرانیان تبدیل شد، توانست به بسیاری از سرمایه گذاران سود و درآمد بسیار زیادی دهد. البته این موضوع را فراموش نکنید بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار نیز در بازار به دلیل عدم مشخص نبودن اهداف خود در این ورطه اقتصادی متحمل ضررهای بسیار زیادی شدند. داشتن هدف مشخص در بازار بورس از عواملی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: حاسیه سود و زیان در تحلیل بنیادی بورس،تحلیل بنیادی بورس،جلوگیری از ضرر در بورس
شاخص بورس ۵۰ شرکت فعال‌تر چه تاثیری روی  شاخص کل دارد؟
شاخص در بازار سرمایه معیار بسیار مهمی است که با بررسی و تحلیل آن‌ها می‌توان وضعیت گذشته و حال بازار را از جنبه‌های مختلف ارزیابی و حتی روند آینده‌ی بازار سرمایه را پیش‌بینی کرد.
بنابراین باتوجه به نقش بسیار مهمی که شاخص‌های بورس در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران ایفا می‌کنند نوسانات شاخص ها هم برای سرمایه‌گذاران بسیار حائز اهمیت است.
 
نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: شاخص کل بورس، شاخص کل هم وزن بورس، شاخص قیمت بورس، شاخص 50 شرکت فعال، شاخص سهام آزاد شناور، شاخص بازده نقدی، شاخص صنعت، شاخص مالی، شاخص بازار اول، شاخص بازار دوم، شاخص فرابورس
اصول کمی و کیفی در تحلیل بنیادی بورس
اگر قصد این را دارید که مستقیما در خرید و فروش سهام شرکت‌های مختلف بازار بورس، فعالیت داشته باشید حتما مقاله پیش رو را مطالعه بفرمایید.
فردی که بدون تحلیل اقدام به خرید و فروش سهام می‌کند، همانند فردی است که در اتاقی تاریک به سوی هدفی نامعلوم تیراندازی می‌کند. در چنین شرایطی برای اینکه تیر به هدف برخورد کند بسیار اندک است.
 
نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: تحلیل بنیادی، اصول کمی و کیفی در تحلیل بنیادی بورس، تحلیل بنیادی بازار سرمایه، آشنایی با تحلیل بنیادی، تحلیل بنیادی بورس
انواع قرارداد در بورس کالا

همانطور که می‌دانید سرمایه گذاری در بازار بورس و سرمایه گذاری یکی از برترین و چالش برانگیزترین روش‌های سرمایه گذاری و کسب درآمد برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند روشی پرسود اما ریسکی را تجربه کنند. گستردگی بازار بورس یکی از عواملی است که باعث می‌شود طیف گسترده‌ای از افراد نسبت به سرمایه گذاری در این بازار اقدامات لازم در این زمینه را به عمل آورند. بازارهای مختلفی در بورس وجود دارد که می‌توانید به عنوان سرمایه گذار در آن فعالیت کنید. یکی از این موارد، سرمایه گذاری در بازار بورس کالا است. این بازار طرفداران بسیار زیادی دارد.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: بورس کالا، انواع قرارداد بورس کالا، معاملات در بورس کالا، سرمایه گذاری در بورس کالا، آشنایی با بورس کالا