مزایای سبد گردانی در بورس چیست؟

سبدگردانی در بورس مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران و فعالان حاضر در بازار سرمایه دارد که به چند نمونه از آن اشاره می‌شود.
*سبدگردان با توجه به عوامل مهم تاثیر گذار در قیمت سهام برای رسیدن به اهداف سبد و افزایش ارزش آن تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کند.
*از دیگر مزایای سبدگردانی در بورس این است که یک شرکت سبدگردان، با استفاده از تخصص و تجربه لازم در زمینه سرمایه گذاری در بازار سرمایه اقدام می‌کند. این شرکت امکان بهره گیری از ابزار تحلیل و آنالیز اوراق بهادار را دارد و هم‌چنین زمان کافی برای پایش و مراقبت از دارایی‌های سرمایه گذاران نیز در اختیار چنین شرکتی است.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: سبدگردانی، مزایای سبدگردانی در بورس، سبدگردانی در بورس، آشنایی با سبدگردانی در بورس
تریگر چه کاربردی در تحلیل تکنیکال دارد؟

برای اینکه سرمایه گذار بتواند از خدمات شرکت‌های سبدگردان استفاده کند در ابتدا باید قراردادی را با آن شرکت، منعقد نماید که به آن قرارداد سبد گردانی گفته می‌شود.
این قرار داد شامل بندهایی از قبیل موضوع قرارداد، مدت زمان آن، نحوه حل اختلاف، شرایط فسخ قرارداد و...است که در کلیه قراردادها مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم‌چنین این قرارداد حاوی مفادی است که موضوعات اختصاصی سبدگردانی را در بر می‌گیرد. از جمله این مفاد می‌توان میزان سرمایه سرمایه گذار یا آورده سرمایه گذار، تعیین میزان کارمزد سبدگردان و هزینه‌های سبدگردانی، گزارش دهی و.. را نام برد. در ادامه به توضیح مختصر این بندها می‌پردازیم.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: تحلیل تکنیکال، تحلیل تکنیکال قیمت سهام، تریگر و تحلیل تکنیکال، تریگر، تحلیل تکنیکال بورس، کارگزاری بانک آینده، تریگر در بورس
انواع نمودار در تحلیل تکنیکال بورس

تحلیل تکنیکال از آن دسته از تحلیل‌هایی است که به وسیله آن می‌توان نتیجه‌گیری خوب و حدودا دقیقی در خصوص خرید سهام‌ در بورس کرد. این تحلیل روش‌های مختلفی دارد و باید به خوبی با زیر و بم آن آشنا شد تا تحلیل دقیقی باشد. در این مطلب با انواع نمودار در تحلیل تکنیکال آشنا خواهیم شد و به طور کلی می‌توان گفت به سه دسته نمودار میله‌ای، خطی و شمعی دسته‌بندی می‌شوند که معامله‌گران و تحلیل‌کنندگان بورس با توجه به توانایی و میزان آشنایی خود با آنها از این موارد استفاده می‌کنند.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: نمودارهای تحلیل تکنیکال بورس، انواع نمودار در تحلیل تکنیکال، کارگزاری بانک آینده، نمودار شمعی در تحلیل تکنیکال، نمودار میله‌ای تحلیل تکنیکال، نمودار خطی تحلیل تکنیکال، آشنایی با تحلیل تکنیکال
تحلیل بنیادی چه تاثیری در معاملات دارد؟

یکی از شیوه‌های سرمایه گذاری که امروزه بسیار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است سرمایه گذاری در بورس است. این نوع از سرمایه گذاری نیز مانند دیگر روش‌های سرمایه گذاری به افزایش دارایی و سود، منجر می‌گردد. اما برای اینکه سرمایه گذاران بتوانند به میزان سوددهی مورد نظر دست یابند لازم است از بعضی اصول و اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار باشند تا از طریق آن بتوانند وضعیت سهام و بازار را به درستی ارزیابی نمایند تا نتیجه آن را در معاملاتشان به کار گیرند.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: تحلیل بنیادی، تاثیر تحلیل بنیادی بر معاملات بورس، کارگزاری بانک آینده، مفهوم تحلیل بنیادی، تحلیل بنیادی بورس چیست
صندوق سرمایه گذاری سود آور است؟

صندوق سرمایه گذاری توسط کارگزاران رسمی بورس، تاسیس می‌شود. این صندوق‌ها تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، به فعالیت مشغول هستند. بسیاری از سرمایه گذاران مایل هستند تا به سرمایه گذاری در این صندوق‌ها اقدام کنند و سرمایه‌شان را در اختیار مدیران این صندوق‌ها بگذارند.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: صندوق سرمایه گذاری، انواع صندوق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بورس، کارگزاری بانک آینده
بهترین عرضه اولیه در بورس چه عرضه‌ای بوده است؟
عرضه اولیه به مواقعی گفته می‌شود که شرکت‌هایی برای اولین بار وارد بازار سرمایه شده‌اند. بنابراین سرمایه‌گذارانی که به تازگی وارد بورس سرمایه شده‌اند می‌توانند این عرضه‌ها را خریداری نمایند.
به طور کلی عرضه‌های اولیه در بورس، به دلیل اینکه قیمتی کم‌تر از قیمت واقعی خود دارند با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه می‌شوند. در این میان بعضی از شرکت‌ها توانسته‌اند گوی سبقت را از رقبای خود بربایند و در جایگاه بالاتری نسبت به آنان بایستند. در این مقاله قصد داریم بهترین عرضه‌های اولیه دربورس امسال را معرفی نماییم.
نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: عرضه اولیه، بهترین عرضه های اولیه، کارگزاری بانک آینده، عرضه اولیه بخریم؟، عرضه اولیه بورس، خرید عرضه اولیه بورس
عرضه اولیه در بورس بخریم یا نه؟

با رونق گرفتن بازار بورس و ورود سهامداران به این بازار، استفاده از کلمات تخصصی مثل سهام "عرضه اولیه" و تاکید بر خرید این نوع سهام به وفور شنیده می‌شود. این مسئله که سهام عرضه اولیه چیست؟ آیا واقعا این سهام سوددهی دارد و چه زمانی باید سهام عرضه اولیه خریداری شود نکاتی است که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: عرضه اولیه چیست؟، عرضه اولیه سهام، مزایای عرضه اولیه، کارگزاری بانک آینده، آموزش خرید عرضه اولیه
پایین آمدن شاخص بورس چه تاثیری در سرمایه دارد؟

حتما شما هم تا کنون در اخبار و روزنامه‌ها  کلمه " شاخص بورس" را شنیده‌اید. این کلمه و بخش دیگری از کلمات به کار رفته در بورس کاملا تخصصی هستند و ارزیابی آنها نیازمند به داشتن اطلاعات دقیقی در این زمینه است. به طور مثال صحبت از پایین آمدن شاخص بورس یا بالا رفتن آن است، این که این کلمه دقیقا چه معنایی دارد و چه نقشی در افزایش یا کاهش سرمایه ایفا می‌کند، موضوعی است که در این مقاله کوتاه به آن خواهیم پرداخت.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: آشنایی با شاخص های بورس، پایین آمدن شاخص بورس، شاخص قیمت، شاخص کل بورس، کارگزاری بانک آینده، تاثیر شاخص بورس بر میزان سرمایه
سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا خرید طلا؟

افراد مختلف برای سرمایه گذاری و کسب سود بیشتر بازارهای مختلفی را در نظر می‌گیرند. از جمله این بازارها می‌توان بازار بورس، طلا، سکه، مسکن و ارز را نام برد. یکی از بازارهای مناسب برای سرمایه گذاری،  بورس و دیگری بازار طلا است که در این مقاله به بررسی این دو بازار و مزایا و معایب هر یک، می‌پردازیم.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: سرمایه گذاری در بورس، خرید طلا برای سرمایه گذاری، معایب خرید طلا، کارگزاری بانک آینده، مزایای سرمایه گذاری در بورس
کارگزاری خوب بورس چه کارگزاری است؟

افرادی که وارد بازار سرمایه می‌شوند و می‌خواهند در این بازار به خرید و فروش سهام و یا اوراق بهادار بپردازند باید از بین شرکت‌های کارگزاری موجود در کشور (که بیش از صد کارگزای هستند)، یک کارگزاری را انتخاب کنند. انجام این کار یعنی انتخاب یک کارگزاری بورس، برای هرگونه فعالیتی در این بازار لازم است. چرا که خرید و فروش سهام و هر گونه نقل و انتقال سرمایه باید از طریق کارگزاری انجام شود. برای انتخاب یک کارگزاری مناسب و خوب، روش‌هایی وجود دارد. از جمله  این روش‌ها توجه کردن به ویژگی‌های یک کارگزاری و نحوه انجام خدمات توسط این شرکت است که می‌تواند ما را در راستای انتخاب کارگزاری خوب، یاری کند.
در این مقاله سعی داریم به چند نمونه از خدمات کارگزای خوب بورس، بپردازیم تا انتخاب از بین کارگزاری‌ها ساده ‌تر باشد.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: کارگزاری خوب، بهترین کارگزاری خوب کجاست، کارگزاری بانک آینده، سرمایه گذاری در بورس ،انتخاب بهترین کارگزاری بورس