تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
تحلیل تکنیکال با متاتریدر

تحلیل تکنیکال بورس، شامل مجموعه متد و روش هایی است که پیش بینی احتمالات و اتفاقات بازار بورس را ممکن ساخته و باعث می شود این پیش بینی ها قابل اتکاتر و مطمئن تر باشند.
تحلیل تکنیکال بورس یک فرآیند تخصصی است که نیاز به شناخت اصول و نکات خاص، روش شناسی تحلیل مالی، شناخت ابعاد بازار و اقتصاد، تحلیل رفتار اقتصاد جامعه جهانی، تحلیل رفتار مردم اجتماع، شناخت عوامل تداخلی و .... دارد تا با درک صحیح از وضعیت فعلی و مطالعه پیشینه بورس، امکان رسم نمودار تحلیل تکنیکال بورس در بازه های زمانی مشخص به دست آید و مبنایی برای تعیین جهت و شیب امتداد نمودار و دامنه تغییرات بورس گردد.
برای آنکه تحلیل تکنیکال بورس، دقیق تر و علمی تر انجام شود، لازم است که تمام داده ها، حجم معاملات، ارزش معاملات و ... همراه با شرایط جانبی و حوادث مختلفی که می توانند بر نظام مالی اثر گذارند، در نظر گرفته شود.

نوشته شده در آموزش بورس | بازار بورس
کلیدواژه ها: تحلیل تکنیکال، ابزارهای تحلیل تکنیکال، متاتریدر و تحلیل تکنیکال، متاتریدر بورس ایران
صورت‌های مالی در تحلیل بنیادی چه کاربردی دارند؟

در حقیقت صورت‌های مالی، مجموعه‌ای از گزارش‌ها هستند که نشان می‌دهند یک بنگاه اقتصادی و یا یک شرکت، در یک زمان مشخص چگونه وجوه دریافتی از سهامداران و وام دهندگان خود را مورد استفاده قرار داده است. بنابراین تجزیه و تحلیل و درک صورت‌های مالی شرکت‌های مختلف حاضر در بورس می‌تواند صاحبان سرمایه و سرمایه گذاران را نسبت به عملکرد شرکت‌های سهامی در بازار بورس آگاه نماید. درک صورت‌های مالی شرکت‌های بورسی، هم‌چنین می‌تواند اطلاعاتی شفاف از وضعیت سودآوری شرکت، میزان نقدینگی، توان بازپرداخت بدهی، ظرفیت سازگاری با محیط، قدرت فروش و حاشیه سود شرکت را نشان دهد.

نوشته شده در آموزش بورس | بازار بورس
کلیدواژه ها: صورتهای مالی، تحلیل بنیادی، آموزش صورت های مالی ، صورت مالی چیست؟
مزایای تحلیل بنیادی چیست؟

 مزایای تحلیل بنیادی و اطلاعات مربوط به این مشخصه را قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردیم، سرمایه گذاری اصولی در بازار بورس و کسب درآمد نیازمند کسب اطلاعات حساب شده از اتفاق‌های اطراف و داخل این بازار است. با آگاهی کافی از اتفاقات موجود در آن، این امکان برای شما به وجود می‌آید که بتوانید به بهترین شکل ممکن از سرمایه خود سود کسب کنید و به اهداف اقتصادی خود دست پیدا کنید. برای این که به میزان بیشتری در زمینه درآمد از بورس به رشد قابل توجهی دست پیدا کنید، تحلیل بنیادی و تکنیکال یکی از مواردی است که می‌تواند به میزان بسیار زیادی در این زمینه به شما کمک کند.به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم اطلاعاتی کلی درباره تحلیل بنیادی و مواردی که باید برای آنالیز بنیادی بدانید را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. داشتن آگاهی و اطلاعات کافی در این زمینه باعث می‌شود به میزان بسیار زیادی در افزایش درآمد و کاهش میزان ریسک موجود در سرمایه گذاری در بازار بورس  ایران موفق و قوی ظاهر شوید. با ما همراه باشید.

نوشته شده در آموزش بورس | بازار بورس
کلیدواژه ها: تحلیل بنیادی، مزایای تحلیل بنیادی، تحلیل بنیادی در بورس، آموزش تحلیل بنیادی، تحلیل بنیادی بورس، تکنیک های تحلیل تکنیکال
چه تضمینی برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد؟

سرمایه گذاری همیشه با هدف کسب سود بیشتر انجام می‌شود. تمامی افرادی که در زمینه خاصی به انجام سرمایه گذاری اقدام می‌نمایند به تضمین بازگشت سرمایه اولیه خود و هم‌چنین دریافت سود بیشتر می‌اندیشند. اما به طور کلی باید گفت هیچ‌گونه سرمایه گذاری وجود ندارد که بدون ریسک باشد و سرمایه گذاری در بورس نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست.

نوشته شده در بازار بورس | آموزش بورس
کلیدواژه ها: سرمایه گذاری در بورس،آموزش سرمایه گذاری در بورس، نکات سرمایه گذاری در بورس، چطور در بورس ضرر نکنیم، تضمین سرمایه در بورس، تضمین سرمایه گذاری در بورس
منظور از درصد شناور آزاد چیست؟

درصد شناور آزاد، به درصد از سهام در یک شرکت گفته می شود که در دست سرمایه گذاران خرد در طول یک سال مالی قرار می گیرد. به طور مثال شرکت های بورس نسبت به فرابورس درصد شناور آزاد بزرگتر است، به این معناست که سرمایه گذاران خرد در بازار بورس دخالت بیشتری در کنترل و مدیریت سهام دارند تا سرمایه گذاران در شرکت های فرابورس. بنابراین می توان نتیجه گرفت که شرکت های بورس، شرکت های بزرگتر، دارای سرمایه و تعداد سهامداران بیشتر و دارای درصد شناور آزاد بزرگتری هستند.

نوشته شده در آموزش بورس
کلیدواژه ها: درصد شناور آزاد، محاسبه سهام شناور آزاد، سهم شناور، شاخص شناور آزاد، شناوری سهم، شناوری سهام
سبد گردانی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

بیشتر افراد جامعه برای حفظ ارزش پول و سرمایه ی خود در یکی از بازارهای مالی سرمایه گذاری می کنند. افزایش ثروت و دستیابی به رفاه بیشتر در سایه تصمیم گیری درست و انتخاب روش سرمایه گذاری مناسب است. آیا شما تا به حال سرمایه گذاری در بازار بورس و بهره مندی از روش سبدگردانی سهام را امتحان کرده اید؟ درست است که بازار سهام و پتانسیل های آن در بین عموم افراد جامعه به خوبی جا نگرفته است اما آنچه در این بین از اهمیت زیادی برخوردار است انتخاب سبدگردان معتبر و متخصص در بازار سرمایه است.

نوشته شده در بازار بورس
کلیدواژه ها: مزایای سبدگردانی چیست؟، بهترین شرکت سبدگردانی، شرایط سبدگردانی چیست؟، سبدگردان، بهترین سبدگردان ها، سبدگردانی در بورس، مفهوم سبدگردانی، آشنایی با سبدگردانی، مزایای سبدگردانی
آموزش اصطلاحات بورس برای مبتدیان

آموزش اصطلاحات بورس و اطلاعات مربوط به این مشخصه را قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردیم، برای این که بتوانید در بازار بورس موفق باشید، دانستن نکات کلی و اصولی درباره بازار بورس این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن درآمد و سرمایه موردنظر خود را از این بازار به دست آورید. برای این که بتوانید از پایه بازار بورس را یاد بگیرید و در این زمینه موفق ظاهر شوید، باید بتوانید یک سری موارد کلی را آموزش ببینید. بهترین گزینه این است که در وهله اول با اصطلاحات رایج در بازار بورس آغاز کنید.

نوشته شده در آموزش بورس
کلیدواژه ها: آموزش بورس، آموزش بورس برای مبتدیان، آموزش اصطلاحات بورسی برای مبتدیان، اصطلاحات بورس، فرهنگ لغت بورس، دیکشنری بورس، آموزش ساده بورس، اصطلاحات بورسی
آموزش بورس برای مبتدیان و افراد تازه کار

آموزش بورس برای مبتدیان و اطلاعات کلی درباره این بازار پرهیجان از مواردی است که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. در چند سال اخیر بازار بورس به واسطه سود و گستردگی متنوعی که در سیستم اقتصادی و اجرایی خود داشته است، توانسته به میزان بسیار زیادی در جذب سرمایه گذار و همچنین شرکت‌های ریز و درشت موجود در ایران موفق عمل کند. 

نوشته شده در آموزش بورس
کلیدواژه ها: آموزش بورس، آموزش بورس برای مبتدیان، بورس را چگونه آغاز کنیم، آموزش ساده بورس، آموزش جامع بورس، بورس به زبان ساده، آموزش مقدماتی بورس، آموزش بورس برای مبتدی ها
آموزش فیبوناچی در تحلیل تکنیکال بورس

فیبوناچی قلب و مرکز و هسته تحلیل تکنیکال است. فیبوناچی را می‌توان زیر مجموعه تمام تحلیل‌های تکنیکال مثل الگوهای هارمونیک، امواج الیوت و داینامیک و غیره دانست. بنابراین با شناخت کامل و خوب از این مفهوم می‌توان به کاربردهای بسیار خوبی رسید.

نوشته شده در آموزش بورس
کلیدواژه ها: آموزش فیبوناچی تحلیل تکنیکال بورس، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش فیبوناچی، فیبوناچی در بورس، استفاده از فیبوناچی در بورس، فیبوناچی
امواج الیوت در تحلیل تکنیکال
در قرن بیستم آقای نلسون الیوت حسابدار و نویسنده آمریکایی، موضوع امواج الیوت را مطرح کرد و اعتقاد داشت که حرکت بازار در قالب پنج موج  در قالب  یک سیکل پیشرو، و سه موج در قالب یک سیکل اصلاحی انجام می‌شود. در حقیقت او معتقد بود، بازار بورس که به نظر رفتار تصادفی و بی‌نظم دارد، در حقیقت از الگوهای تکراری تبعیت می‌کند.
نوشته شده در آموزش بورس
کلیدواژه ها: آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش امواج الیوت، تحلیل تکنیکال بورس، روش های امواج الیوت، امواج الیوت، روش های تحلیل تکنیکال