منظور از حد ضرر يا stop loss چيست؟
بطور كلي مي توان گفت حد ضرر يا استاپ لاس Stop loss يعني بازه اي از قيمت كه شما انتخاب مي كنيد تا معاملات ضرر ده بسته شوند تا از ضرر بيشتر جلوگيري كنيد. البته گاهي اوقات دستور استاپ لاس مي تواند در سود نيز عمل كند يا حتي در نقطه صفر به صفر.
كتبت في
منظور از حد ضرر يا stop loss چيست؟، حد ضرر، stop loss در بورس، آشنايي با حد ضرر، حد ضرر چيست، حد ضرر در بورس
مزاياي سرمايه گذاري در بورس

تقريباً همه‌ي مردم به دنبال پيشرفت مالي در طول زندگي خود هستند. پيشرفت نه با كار كردن زياد كه بلكه با سرمايه گذاري درست در بازارهاي مالي به وقوع مي‌پيوندد. بازارهاي مختلفي براي سرمايه گذاري وجود دارند و بدون ترديد انتخاب يك بازار مناسب براي سرمايه گذاري، اولين گام پيشرفت براي يك سرمايه گذار است. اينكه هر فرد كدام بازار را براي سرمايه گذاري انتخاب مي‌كند به ريسك پذيري، ميزان سرمايه و دانش و مهارت او بستگي دارد. در ميان بازارهاي موازي موجود براي سرمايه گذاري مانند طلا، ارز، زمين و بورس، بي شك بورس يك انتخاب جذاب و قابل توجه براي سرمايه گذاري است. به دليل ريسك بالا و نوسانات بدون حد و مرزي كه بازار طلا و ارز دارد، بسياري از سرمايه گذاران اين بازارها را بستر مناسبي براي سرمايه گذاري نمي‌دانند. بازار مسكن نيز به دليل مشكلاتي كه در زمينه‌ي نقد شوندگي و دير بازده بودن دارد، در گزينه‌هاي اول مزاياي سرمايه گذاري در بورس قرار نمي‌گيرد. در اين مقاله قصد داريم مزايايي كه بازار بورس براي سرمايه گذاري دارد را معرفي و مورد بحث و بررسي قرار دهيم. 

كتبت في
مزاياي سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري در بورس، آموزش سرمايه گذاري در بورس، شروع بورس، راهنماي بورس، آموزش گام به گام بورس
حاشيه سود و ضرر در تحليل بنيادي بورس چيست؟

حاشيه سود و ضرر در تحليل بنيادي بورس چيست؟ كارايي مرتبط با مشخص كردن اين حد‌ها در چيست؟ اين‌ها اطلاعاتي است كه پس از ورود به بورس بايد به آن توجه داشته باشيد. در چند سال گذشته بازار بورس به يك گزينه بسيار مناسب براي سرمايه گذاري تبديل شده است. اين بازار از مدت زماني كه بعد از بازار ارز و طلا به سومين بازار پرطرفدار ايرانيان تبديل شد، توانست به بسياري از سرمايه گذاران سود و درآمد بسيار زيادي دهد. البته اين موضوع را فراموش نكنيد بسياري از سرمايه گذاران تازه كار نيز در بازار به دليل عدم مشخص نبودن اهداف خود در اين ورطه اقتصادي متحمل ضررهاي بسيار زيادي شدند. داشتن هدف مشخص در بازار بورس از عواملي است كه از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

كتبت في
حاسيه سود و زيان در تحليل بنيادي بورس،تحليل بنيادي بورس،جلوگيري از ضرر در بورس
شاخص بورس ۵۰ شركت فعال‌تر چه تاثيري روي  شاخص كل دارد؟
شاخص در بازار سرمايه معيار بسيار مهمي است كه با بررسي و تحليل آن‌ها مي‌توان وضعيت گذشته و حال بازار را از جنبه‌هاي مختلف ارزيابي و حتي روند آينده‌ي بازار سرمايه را پيش‌بيني كرد.
بنابراين باتوجه به نقش بسيار مهمي كه شاخص‌هاي بورس در تصميم‌گيري سرمايه‌گذاران ايفا مي‌كنند نوسانات شاخص ها هم براي سرمايه‌گذاران بسيار حائز اهميت است.
 
كتبت في
شاخص كل بورس، شاخص كل هم وزن بورس، شاخص قيمت بورس، شاخص 50 شركت فعال، شاخص سهام آزاد شناور، شاخص بازده نقدي، شاخص صنعت، شاخص مالي، شاخص بازار اول، شاخص بازار دوم، شاخص فرابورس
اصول كمي و كيفي در تحليل بنيادي بورس
اگر قصد اين را داريد كه مستقيما در خريد و فروش سهام شركت‌هاي مختلف بازار بورس، فعاليت داشته باشيد حتما مقاله پيش رو را مطالعه بفرماييد.
فردي كه بدون تحليل اقدام به خريد و فروش سهام مي‌كند، همانند فردي است كه در اتاقي تاريك به سوي هدفي نامعلوم تيراندازي مي‌كند. در چنين شرايطي براي اينكه تير به هدف برخورد كند بسيار اندك است.
 
كتبت في
تحليل بنيادي، اصول كمي و كيفي در تحليل بنيادي بورس، تحليل بنيادي بازار سرمايه، آشنايي با تحليل بنيادي، تحليل بنيادي بورس
انواع قرارداد در بورس كالا

همانطور كه مي‌دانيد سرمايه گذاري در بازار بورس و سرمايه گذاري يكي از برترين و چالش برانگيزترين روش‌هاي سرمايه گذاري و كسب درآمد براي آن دسته از افرادي است كه قصد دارند روشي پرسود اما ريسكي را تجربه كنند. گستردگي بازار بورس يكي از عواملي است كه باعث مي‌شود طيف گسترده‌اي از افراد نسبت به سرمايه گذاري در اين بازار اقدامات لازم در اين زمينه را به عمل آورند. بازارهاي مختلفي در بورس وجود دارد كه مي‌توانيد به عنوان سرمايه گذار در آن فعاليت كنيد. يكي از اين موارد، سرمايه گذاري در بازار بورس كالا است. اين بازار طرفداران بسيار زيادي دارد.

كتبت في
بورس كالا، انواع قرارداد بورس كالا، معاملات در بورس كالا، سرمايه گذاري در بورس كالا، آشنايي با بورس كالا
مشاور سرمايه گذاري در بورس كيست و چه كاري انجام مي‌دهد؟

مشاوره سرمايه گذاري در بورس كيست؟ اصولا اين فرد يا افراد چه وظايفي را بر عهده دارند؟ اين افراد بايد از چه ويژگي‌هاي رفتاري و شخصيتي بايد برخوردار باشند تا بتوانند به سرمايه گذاران در انجام سرمايه گذاري در بازار بورس كمك كنند؟ اين‌ها معمولا سوالاتي است كه ممكن است پس از روبرو شدن با آگهي‌هاي مختلف در شبكه‌هاي اجتماعي مبني بر مشاوره در زمينه بورس باشد كه با آن روبرو شده‌ايد. اين افراد با داشتن يك سري اطلاعات و رفتارهاي مربوط به سرمايه گذاري مي‌توانند به شما در داشتن درآمد و سرمايه‌اي مناسب كمك كنند. 

مشاور سرمايه گذاري در بورس، خصوصيات مشاور سرمايه گذاري، سرمايه گذاري در بورس، مشاوره براي سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري در بورس
بررسي مزايا و معايب سرمايه‌گذاري در بورس

مزايا و معايب سرمايه گذاري در بورس چيست؟ از نظر تاريخي، بورس اوراق بهادار با گذشت زمان بازدهي سخاوتمندانه‌اي به سرمايه گذاران داده است، اما بازارهاي سهام در برخي از شرايط شرايطي نزول سرمايه داشته‌اند. بررسي جوانب مثبت و منفي سرمايه گذاري در بورس موضوع مهمي است كه منجر به انتخاب چشم اندازي مناسب براي متقاضيان اين نوع از سرمايه گذاري است.

كتبت في
مزاياي سرمايه گذاري در بورس، معايب سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري در بورس، آشنايي با سرمايه گذاري در بورس، بورس و سرمايه گذاري
روش‌هاي سرمايه گذاري در بورس

روش‌هاي سرمايه گذاري در بورس و اطلاعات مربوط به اين موضوع را قصد داريم در اين مقاله به طور اجمالي بررسي كنيم. سرمايه گذاري در بورس و بازار سرمايه گذاري در چند سال گذشته به يكي از روش‌هاي كاربردي براي جذب درآمد تبديل شده است. ميزان سود بالا، گستردگي بازار و مواردي از اين قبيل در كنار يك ديگر باعث شده است تا هر ساله تعداد بسيار زيادي از سرمايه گذاران به اين بازار وارد شده و اقدام به سرمايه گذاري كنند. حضور در بازار سرمايه گذاري را مي‌توان نوعي معامله برد برد دانست. سرمايه گذاران با خريد و فروش صحيح سهام مي‌توانند سود دريافت كرده و شركت‌ها نيز از سرمايه گذاري فعالان بازار مي‌توانند رشد كرده و به شكوفايي و رونق اقتصادي كشور كمك شاياني كنند.

كتبت في
سرمايه گذاري در بورس، روش هاي سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري مستقيم در بورس، سرمايه گذاري غيرمستقيم در بورس، مزاياي سرمايه گذاري در بورس
آموزش گام به گام مفاهيم بورس
امروزه بازار بورس تبديل به بحث داخل مجامع و محافل شده است و بسياري از افراد نيز سرمايه و پس از انداز خود را به اميد سود و يا حتي حفظ ارزش پول وارد اين بازار كرده‌اند. بازار بورس اين روزها به دليل وجود تورم و افزايش قيمت دلار بازدهي بي سابقه‌اي داشته است و افرادي كه در اين بازار سرمايه گذاري كرده‌اند، بيش از بازارهاي ديگر سود برده‌اند. اما بسياري از اين افراد اطلاع چنداني از ساز و كار بازارهاي سرمايه ندارند و چه بسا سرمايه خود را در اين مسير از دست مي‌دهند. بي توجهي به آموزش و كسب اطلاعات كافي در مورد بازار سرمايه تبعات سنگيني براي سرمايه گذاران اين عرصه به همراه خواهد داشت. 
كتبت في |
مفاهيم كليدي بورس، آموزش بورس، آموزش گام به گام بورس، مفاهيم بورس،آموزش قدم قدم بورس
۱ ۲ ۳ الصفحة ۴ من ۷ ۵ ۶ ۷