آموزش انديكاتور هاي تحليل تكنيكال بورس

در تحليل تكنيكال و اصولا هر تحليل مالي ديگر، همواره تعيين اعتبار آن تحليل از اهميت بالايي برخوردار است. ابزاري كه در تحليل تكنيكال به ياري ما مي‌آيند انديكاتورها و اوسيلاتورها هستند. انديكاتورها در واقع ابزارهاي تكنيكي هستند كه با استفاده از محاسبات رياضي بر روي قيمت‌هاي گذشته اطلاعات مفيدي را در جهت بهبود معاملات در اختيار ما قرار مي‌دهند.

فئات
تحليل تكنيكال، انديكاتورهاي بورس، انديكاتورهاي تحليل تكنيكال بورس، آموزش تحليل تكنيكال، ابزار تحليل تكنيكال، اوسيلاتور
برترين سبدگردان هاي سال ۹۹

براي انتخاب بهترين سبدگردان‌هاي سال 99 چه معيارهايي را بايد در نظر بگيريم؟ در همه جاي دنيا معمولا عده‌اي به بازار سرمايه به عنوان شغل اصلي و عده‌اي هم به عنوان شغل فرعي نگاه مي‌كنند. اين عده معمولا آموزش‌ها و روش‌هاي تحليل بازار را به خوبي فرا مي‌گيرند و كار مديريت سبد سهام خود را بر عهده ميگيرند. اما افراد بسيار زياد ديگر هم وجود دارند كه امكان فراگيري دوره‌هاي آموزشي تحليل بازار سرمايه را ندارند يا اين‌كه وقت مديريت سبد سهام خود را ندارند؛ اما علاقه‌مند به كار و سرمايه گذاري در بازار سهام مي‌باشند. اين عده معمولا يك سبدگردان مناسب براي سرمايه خود پيدا مي‌كنند.

فئات
بهترين سبدگردان، سبدگردان برتر، اطلاعات سبدگردان ها، سبدگردان بورس، خدمات سبدگرداني، سبد گردان، انتخاب سبدگردان مناسب
چالش ‌هاي سبد گرداني از منظر قانوني

تا به حال به اينكه ممكن است فرد يا شركت مورد اعتمادي باشد كه بتواند از خودتان بهتر كار سبدگرداني  سهام را انجام بدهد فكر كرده‌ايد؟ البته كه اين كار، يعني امر سبدگرداني در ايران، چالش‌هاي خاص خود را دارد كه در ادامه اين مقاله، قصد داريم به تشريح اين موارد بپردازيم.

فئات
سبدگرداني، سرمايه گذاري دربورس، مشكلات سبدگرداني، ريسك هاي سبدگرداني، سبدگرداني قانوني، آشنايي با سبدگرداني، سبدگرداني قانوني، قوانين سبدگرداني
تحليل بنيادي صورت مالي شركت‌هاي بورسي

تحليل بنيادي صورت مالي شركت‌هاي بورسي و اطلاعات مربوط به اين موضوع را قصد داريم در اين مقاله مورد بررسي قرار دهيم. از تحليل بنيادي صورت مالي شركت‌هاي بورسي چه مي‌دانيد؟ به نظر شما اين تحليل‌ها چه ويژگي و كارايي براي افزايش ميزان درآمد و سرمايه يك سرمايه گذار در بازار بورس دارند؟ اين‌ها مواردي است كه ممكن است بعد از حضور كوتاهي در بازار سرمايه گذاري ايران به گوش شما برسد. با دانستن اين موارد و استفاده درست از اين تحليل‌ها مي‌توانيد به ميزان بسيار زيادي سرمايه و دانش به منظور افزايش درآمد در اين بازار دست پيدا كنيد. 

فئات
تحليل بنيادي، صورت هاي مالي، تحليل بنيادي صورت هاي مالي در بورس، آشنايي با تحليل بنيادي بورس، بهره روي در بورس، سود در بورس
منظور از حد ضرر يا stop loss چيست؟
بطور كلي مي توان گفت حد ضرر يا استاپ لاس Stop loss يعني بازه اي از قيمت كه شما انتخاب مي كنيد تا معاملات ضرر ده بسته شوند تا از ضرر بيشتر جلوگيري كنيد. البته گاهي اوقات دستور استاپ لاس مي تواند در سود نيز عمل كند يا حتي در نقطه صفر به صفر.
فئات
منظور از حد ضرر يا stop loss چيست؟، حد ضرر، stop loss در بورس، آشنايي با حد ضرر، حد ضرر چيست، حد ضرر در بورس
مزاياي سرمايه گذاري در بورس

تقريباً همه‌ي مردم به دنبال پيشرفت مالي در طول زندگي خود هستند. پيشرفت نه با كار كردن زياد كه بلكه با سرمايه گذاري درست در بازارهاي مالي به وقوع مي‌پيوندد. بازارهاي مختلفي براي سرمايه گذاري وجود دارند و بدون ترديد انتخاب يك بازار مناسب براي سرمايه گذاري، اولين گام پيشرفت براي يك سرمايه گذار است. اينكه هر فرد كدام بازار را براي سرمايه گذاري انتخاب مي‌كند به ريسك پذيري، ميزان سرمايه و دانش و مهارت او بستگي دارد. در ميان بازارهاي موازي موجود براي سرمايه گذاري مانند طلا، ارز، زمين و بورس، بي شك بورس يك انتخاب جذاب و قابل توجه براي سرمايه گذاري است. به دليل ريسك بالا و نوسانات بدون حد و مرزي كه بازار طلا و ارز دارد، بسياري از سرمايه گذاران اين بازارها را بستر مناسبي براي سرمايه گذاري نمي‌دانند. بازار مسكن نيز به دليل مشكلاتي كه در زمينه‌ي نقد شوندگي و دير بازده بودن دارد، در گزينه‌هاي اول مزاياي سرمايه گذاري در بورس قرار نمي‌گيرد. در اين مقاله قصد داريم مزايايي كه بازار بورس براي سرمايه گذاري دارد را معرفي و مورد بحث و بررسي قرار دهيم. 

فئات
مزاياي سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري در بورس، آموزش سرمايه گذاري در بورس، شروع بورس، راهنماي بورس، آموزش گام به گام بورس
حاشيه سود و ضرر در تحليل بنيادي بورس چيست؟

حاشيه سود و ضرر در تحليل بنيادي بورس چيست؟ كارايي مرتبط با مشخص كردن اين حد‌ها در چيست؟ اين‌ها اطلاعاتي است كه پس از ورود به بورس بايد به آن توجه داشته باشيد. در چند سال گذشته بازار بورس به يك گزينه بسيار مناسب براي سرمايه گذاري تبديل شده است. اين بازار از مدت زماني كه بعد از بازار ارز و طلا به سومين بازار پرطرفدار ايرانيان تبديل شد، توانست به بسياري از سرمايه گذاران سود و درآمد بسيار زيادي دهد. البته اين موضوع را فراموش نكنيد بسياري از سرمايه گذاران تازه كار نيز در بازار به دليل عدم مشخص نبودن اهداف خود در اين ورطه اقتصادي متحمل ضررهاي بسيار زيادي شدند. داشتن هدف مشخص در بازار بورس از عواملي است كه از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

فئات
حاسيه سود و زيان در تحليل بنيادي بورس،تحليل بنيادي بورس،جلوگيري از ضرر در بورس
شاخص بورس ۵۰ شركت فعال‌تر چه تاثيري روي  شاخص كل دارد؟
شاخص در بازار سرمايه معيار بسيار مهمي است كه با بررسي و تحليل آن‌ها مي‌توان وضعيت گذشته و حال بازار را از جنبه‌هاي مختلف ارزيابي و حتي روند آينده‌ي بازار سرمايه را پيش‌بيني كرد.
بنابراين باتوجه به نقش بسيار مهمي كه شاخص‌هاي بورس در تصميم‌گيري سرمايه‌گذاران ايفا مي‌كنند نوسانات شاخص ها هم براي سرمايه‌گذاران بسيار حائز اهميت است.
 
فئات
شاخص كل بورس، شاخص كل هم وزن بورس، شاخص قيمت بورس، شاخص 50 شركت فعال، شاخص سهام آزاد شناور، شاخص بازده نقدي، شاخص صنعت، شاخص مالي، شاخص بازار اول، شاخص بازار دوم، شاخص فرابورس
اصول كمي و كيفي در تحليل بنيادي بورس
اگر قصد اين را داريد كه مستقيما در خريد و فروش سهام شركت‌هاي مختلف بازار بورس، فعاليت داشته باشيد حتما مقاله پيش رو را مطالعه بفرماييد.
فردي كه بدون تحليل اقدام به خريد و فروش سهام مي‌كند، همانند فردي است كه در اتاقي تاريك به سوي هدفي نامعلوم تيراندازي مي‌كند. در چنين شرايطي براي اينكه تير به هدف برخورد كند بسيار اندك است.
 
فئات
تحليل بنيادي، اصول كمي و كيفي در تحليل بنيادي بورس، تحليل بنيادي بازار سرمايه، آشنايي با تحليل بنيادي، تحليل بنيادي بورس
انواع قرارداد در بورس كالا

همانطور كه مي‌دانيد سرمايه گذاري در بازار بورس و سرمايه گذاري يكي از برترين و چالش برانگيزترين روش‌هاي سرمايه گذاري و كسب درآمد براي آن دسته از افرادي است كه قصد دارند روشي پرسود اما ريسكي را تجربه كنند. گستردگي بازار بورس يكي از عواملي است كه باعث مي‌شود طيف گسترده‌اي از افراد نسبت به سرمايه گذاري در اين بازار اقدامات لازم در اين زمينه را به عمل آورند. بازارهاي مختلفي در بورس وجود دارد كه مي‌توانيد به عنوان سرمايه گذار در آن فعاليت كنيد. يكي از اين موارد، سرمايه گذاري در بازار بورس كالا است. اين بازار طرفداران بسيار زيادي دارد.

فئات
بورس كالا، انواع قرارداد بورس كالا، معاملات در بورس كالا، سرمايه گذاري در بورس كالا، آشنايي با بورس كالا
" سابق ۱ ۲ ۳ صفحة ۴ من عند ۷ ۵ ۶ ۷ التالي "