چرا سود نمي كنيم؟
اكثريت افراد تازه وارد به دنبال كشف راههايي براي كسب سود از بورس هستند ، همواره سعي در پيروي از ساير معامله گران دارند و يا به دنبال اطلاعات نهاني هستند، مرتب در حال جستجوي اينترنت و شبكه هاي اجتماعي هستند تا اطلاعاتي را بدست اورند كه ديگران نمي دانند، در واقع آنها در جستجوي "يك ميان بُر براي رسيدن به سود" هستند.
كتبت في |
سرمايه گذاري، بورس،معاملات
استراتژي معاملاتي
استراتژي معاملاتي، يكي از اصلي ترين پيش نيازهاي معاملاتي ماست.
كتبت في |
استراتژي، معاملات، سرمايه گذاري
چقدر در بورس سرمايه گذاري كنيم؟
بحث بورس داغ است، همه جا صحبت از خريد سهام است، سوالات زيادي براي عموم مردم مطرح است اينكه چقدر سهم بخريم، آيا بايد خانه و اتومبيل خود را بفروشيم و در بورس سرمايه گذاري كنيم؟ چه سهمي بخريم و ...
كتبت في |
سرمايه گذاري، بورس، خريد و فروش
صندوق سرمايه گذاري با سود ثابت

صندوق سرمايه گذاري هاي مختلفي در بازار بورس وجود دارد، كه هر يك از آنها عملكرد متفاوتي دارند. يكي از اين صندوق ها، صندوق با درآمد ثابت مي باشد كه براي سهامداران كم ريسك مناسب است. يعني افرادي كه در اين صندوق ها سرمايه گذاري مي كنند، با كمترين ريسك به سود خوبي دست مي يابند.

كتبت في |
صندوق سرمايه گذاري,صندوق سرمايه گذاري با درآمد ثابت,بازار بورس,سرمايه گذاري در بورس,صندوق بورسي
آموزش بورس پيشرفته

آموزش بورس به سرمايه گذاران ابزار لازم جهت تجزيه و تحليل بورس، سهام شركتها و تهيه استراتژي سرمايه گذاري را مي دهد. انواع تحليل هاي پيشرفته و مباحث مهمي مانند حد ضرر و زيان، نوسان گيري و نسبت P/E به شما آگاهي لازم براي سرمايه گذاري را خواهد داد.

كتبت في |
بورس,آموزش بورس پيشرفته,دوره هاي آموزش بورس,آموزش بورس به زبان ساده,آشنايي با بورس,آموزش گام به گام بورس
عرضه اوليه چيست؟

عرضه اوليه عمومي، فرآيندي است كه طي آن شركت از يك حالت خصوصي به نوع دولتي تبديل مي شود. همانطور كه از نام آن پيداست، IPO، اولين شانس عموم مردم براي سرمايه‌گذاري در يك شركت خصوصي است. در اين مقاله با ما همراه باشيد تا با عرضه اوليه سهام و مزايا و معايب آن بيشتر آشنا شويد.

كتبت في |
عرضه اوليه سهام,عرضه اوليه عمومي,IPO,معايب عرضه اوليه,مزاياي عرضه اوليه در بورس,نحوه توزيع عرضه اوليه,عرضه اوليه در بورس
شاخص بورس به زبان ساده

شاخص بورس در واقع نشان دهنده وضعيت بورس در يك بازه زماني مشخص است. از طريق اين شاخص افرادي كه قصد سرمايه گذاري در بورس دارند وضعيت دارايي خود را كنترل مي كنند تا متحمل ضرر و زيان نشوند. البته شاخص بورس انواع مختلفي دارد و نكاتي كه در بررسي بايد به آن توجه كرد.

كتبت في |
شاخص بورس,شاخص بورس چيست,آموزش شاخص بورس,شاخص كل بورس,افت شاخص بورس,آشنايي با شاخص بورس
كارمزد سبدگرداني چقدر است؟

بازار بورس و اوراق بهادار متشكل از سهام شركت هاي خصوصي و دولتي مي باشد كه طبق قوانين مشخصي اين سهام روزانه در بين سهامداران خريد و فروش مي شوند. افرادي كه وجوه مازاد دارند و به دنبال بازاري براي سرمايه گذاري هستند مي توانند از مزاياي بورس بهره مند شوند. اما عدم آشنايي با اين بازار و شيوه هاي انجام معاملات و استراتژي هاي كمك كننده باعث مي شود كه بيشتر افراد به دنياي سرمايه ورود نكنند و نتوانند ارزش پول خود را حفظ كنند. راهكاري كه براي اين افراد پيشنهاد مي شود، استفاده از خدمات سبدگرداني است. در سبدگرداني شما مديريت دارايي خود را به شركت ها و كارگزاري هايي مي دهيد كه در اين كار خبره هستند و فعاليت آن ها دقيقا حول و حوش مديريت پرتفو سهام مي باشد‌. اما شايد سوالي كه براي بيشتر كاربران پيش بياييد اين باشد كه كارمزد سبدگردان چقدر است و آيا مقدار مشخصي براي اين كار وجود دارد؟ به طور كلي مقدار كارمزد بر اساس قوانين و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار تعيين مي شود و بر اساس اين قوانين و با توجه به سياست هاي سرمايه گذاري شركت و همچنين سياست هاي سرمايه گذار متفاوت مي باشد.

كتبت في |
كارمزد سبدگرداني، موارد تاثير گذار در كارمزد سبدگرداني، سبدگرداني، سود سبدگرداني، آشنايي با سبدگرداني در بورس، سبدگردان، سبدگرداني در بورس، خدمات سبدگرداني
تحليل تكنيكال با متاتريدر

تحليل تكنيكال بورس، شامل مجموعه متد و روش هايي است كه پيش بيني احتمالات و اتفاقات بازار بورس را ممكن ساخته و باعث مي شود اين پيش بيني ها قابل اتكاتر و مطمئن تر باشند.
تحليل تكنيكال بورس يك فرآيند تخصصي است كه نياز به شناخت اصول و نكات خاص، روش شناسي تحليل مالي، شناخت ابعاد بازار و اقتصاد، تحليل رفتار اقتصاد جامعه جهاني، تحليل رفتار مردم اجتماع، شناخت عوامل تداخلي و .... دارد تا با درك صحيح از وضعيت فعلي و مطالعه پيشينه بورس، امكان رسم نمودار تحليل تكنيكال بورس در بازه هاي زماني مشخص به دست آيد و مبنايي براي تعيين جهت و شيب امتداد نمودار و دامنه تغييرات بورس گردد.
براي آنكه تحليل تكنيكال بورس، دقيق تر و علمي تر انجام شود، لازم است كه تمام داده ها، حجم معاملات، ارزش معاملات و ... همراه با شرايط جانبي و حوادث مختلفي كه مي توانند بر نظام مالي اثر گذارند، در نظر گرفته شود.

كتبت في |
تحليل تكنيكال، ابزارهاي تحليل تكنيكال، متاتريدر و تحليل تكنيكال، متاتريدر بورس ايران
صورت‌هاي مالي در تحليل بنيادي چه كاربردي دارند؟

در حقيقت صورت‌هاي مالي، مجموعه‌اي از گزارش‌ها هستند كه نشان مي‌دهند يك بنگاه اقتصادي و يا يك شركت، در يك زمان مشخص چگونه وجوه دريافتي از سهامداران و وام دهندگان خود را مورد استفاده قرار داده است. بنابراين تجزيه و تحليل و درك صورت‌هاي مالي شركت‌هاي مختلف حاضر در بورس مي‌تواند صاحبان سرمايه و سرمايه گذاران را نسبت به عملكرد شركت‌هاي سهامي در بازار بورس آگاه نمايد. درك صورت‌هاي مالي شركت‌هاي بورسي، هم‌چنين مي‌تواند اطلاعاتي شفاف از وضعيت سودآوري شركت، ميزان نقدينگي، توان بازپرداخت بدهي، ظرفيت سازگاري با محيط، قدرت فروش و حاشيه سود شركت را نشان دهد.

كتبت في |
صورتهاي مالي، تحليل بنيادي، آموزش صورت هاي مالي ، صورت مالي چيست؟
الصفحة ۱ من ۶ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶